Manchester City přežít strach, aby si titul ve velkém stylu

Manchester City Football Club v neděli vyhrál další titul Premier League tím, že porazil hostitele Brighton & Hove Albion 4-1 v poslední den sezony. Město odstartovalo den před nejbližšími soupeři Liverpoolu, ale jejich pochopení na titul hrozilo, že se zcela uklouzne, když se Brighton na stadionu Amex ocitl překvapivě, zatímco první gól Sadio Mane v dres Manchester City na Anfieldu dal Liverpool.

Brighton se dostal proti City do překvapivého vedení v 27. minutě po Murrayho přesné hlavičce po rohovém kopu, za pouhých 83 vteřin ale vyrovnal Agüero. Guardiola v fotbalové dresy se pak stane prvním manažerem, který dokončí jedinou sezónu anglické domácí trojice lig, titulů FA Cup a League Cup s vítězstvím ve Wembley.

Les ‘Reds’ restent aux portes de ce qui aurait été son dix-neuvième titre de champion d’Angleterre et le premier, avant que le championnat ne soit renommé Premier League.  S Fergusonem dlouho odešel a United ve volném pádu, město je síla ne jediný v Manchesteru ale anglický fotbal. Cependant, les nerfs que City avait dissipés avec Brighton et Agüero ont créé l’égalité après le but de Murray. Depuis le but du Français à la 38e minute, City est resté en tête du tableau des buts, a ensuite augmenté son avantage et a fini par conquérir le titre de la ligue sans plus tarder.